Burç İmalatı

Burç imalatı son derece geniş kapsamlı bir faaliyet olarak karşımıza çıkıyor. BNG Mühendislik; uluslararası kalite standartlarında burç imalatına imzasını atarak talebe uygun bir üretimi sizlerle buluşturuyor. Burç imalatı, çelik çubuğun istenilen şekil ve boyutta kesilerek burç yapma işlemidir. Burç esas olarak otomobillerde, inşaat ekipmanlarında, türbinlerde, motorlarda ve diğer makinelerde kullanılan son derece kritik bir parçadır. Dolayısıyla bu tarz parçaların üretilmesi aşaması da son derece titiz bir süreci beraberinde getiriyor.

Bir burç parçasının ana işlevi, bir parça boyunca hareket eden şaftlara destek sağlamaktır. Burçlar alüminyum veya çelik gibi farklı malzemelerden yapılabilirler. Ayrıca yüksek hızda hareket ederken birbirlerinden kaymamaları için iki parça arasında sürtünme oluşturmak için kullanılırlar. Dolayısıyla burçların oldukça önemli bir işlevi bulunmaktadır. Bu tarz parçaların üretiminin mutlaka profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. Bu durumun bilincinde olan BNG Mühendislik her zaman üst düzeyde ürünlerin üretiminde rol oynamaktadır.

Yeni Nesil Burç İmalatı

Burç imalatı, insanların işleri kolaylaştırmak için aletler kullanmaya başladığı ilk zamanlardan beri yapılmaktadır. Bugün, her istediğimizde, hatasız mükemmel ürünler üretmeye yardımcı olan birçok makine vardır. Burç üretim işlemi, çelik bir çubuk alıp, boşluklar veya çubuklar adı verilen küçük parçalar halinde kesmekle başlar. Bir sonraki adım, bu çubuklar boyunca delikler açmaktır. Böylece torna makineleri tarafından döndürülerek yuvarlak ve aynı boyutta olmaları sağlanır. Bu da her bir parçanın diğerleriyle mükemmel bir şekilde uyum sağlamasını mümkün kılar.

Burç üretimi, burç yapma süreci olarak tanımlanmaktadır. Burçlar, mekanik montajlarda yataklama ve kayma yüzeyi olarak kullanılan silindirik bileşenlerdir. Bu tarz parçalar çelik, pirinç ve alüminyum farklı malzemelerden yapılabilirler. En yaygın burç türü, birbiriyle yuvarlanma uyumu oluşturan iki veya daha fazla yuva ve bilyeden oluşan bilyalı yataktır. Yeni nesil burç imalatı gündeme geldiği zaman karşımıza son derece kaliteli ürünler çıkar. Dolayısıyla günümüz koşullarında burç üretiminin oldukça üst düzey bir kalitede yapıldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Burçların Kullanım Alanı

Günümüz koşullarında burçların kullanım alanları genişlemektedir. Mekanik montajdan tutun da rulmanlara varıncaya kadar pek çok farklı alanlarda burçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Mekanik montaj alanında etkili bir düzeyde kullanılan burçlar, iki parça arasında doğru hizalama sağlar. Böylece parçaların çalışma sırasında birbirinden ayrı veya birlikte hareket ederken bükülmelerini veya dönmelerini önler. BNG Mühendislik, burç ihtiyacının karşılanması noktasında profesyonel çözümlere imzasını atmaktadır. Böylece talebe uygun üretim noktasında çözüm odaklı bir çalışmanın çerisinde yer almaktadır.

En yaygın burç tipi imalat sanayinde kullanılan burçlardır. Bir burç, temel olarak, içinden bir delik açılmış, silindirik şekilli bir metal veya plastik parçasıdır. Bu parçalardaki delik, diğer parçaları bir arada tutmak için veya bir elektrik kutusunda olduğu gibi kabloları içinden geçirmenin bir yolu olarak kullanılabilir. Dolayısıyla günümüz koşullarında burçların son derece geniş kapsamlı bir kullanım alanının bulunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu aşamada üretimi yapılan burçların üst düzeyde bir performansı ortaya koyabiliyor olması; beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Burç, yüzeye herhangi bir zarar vermeden sınırlı bir aralıkta dönüşü ve hareketi kolaylaştırır. Bu da burçlara olan ihtiyacın sürekli bir şekilde artış göstermesini mümkün kılar. Burçlar çoğunlukla makine parçaları arasındaki boşlukların oluşmasını engellemek amacıyla kullanılır. Bu sayesinde parçalar arasında herhangi bir kasıntı vs de oluşmaz. Dolayısıyla burçlar makinelerin sorunsuz bir şekilde çalışması konusunda üst düzeyde bir performansı ortaya koyarlar. Böylece endüstri sektöründe burçlara olan ihtiyacın günden güne artış göstermesi de mümkün hale gelmektedir.

Hidrolik Silindir (Piston) Kuvvet Hesabı